Yeşilyurt Belediyesinde TYÇP kapsamında personel alımı gerçekleşti

Yeşilyurt Belediyesinde TYÇP kapsamında personel alımı gerçekleşti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 60 kişi istihdam edildi.

            TYÇP kapsamında Yeşilyurt Belediyesi bünyesinde de istihdam edilecek 60 personel için Yakınca’da bulunan belediye binasında kura çekimi gerçekleştirildi.

            İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından alınan 631 başvuru arasından noter huzurunda gerçekleştirilen kurada ismi çıkanların mutlulukları görülmeye değerdi.

            Kura çekimine Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Halit Adıyaman, İŞKUR yetkilileri Fikret Sarıcı, Bülent Dağgez ve vatandaşlar katıldı.

            Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, “İş Kur İl Müdürlüğü ile Yeşilyurt Belediyemiz arasında gerçekleşen proje kapsamında 60 vatandaşımıza iş imkanı sağladık. Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında 631 kişi başvuruda bulundu. Başvuru yapanlar arasından programa katılacak olan 60 kişi gerçekleşen kura çekimi ile belirlendi. Kurada ismi çıkan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun” dedi.
 

            Yeşilyurt Belediyesi’ne alınacak 60 işçi için 631 kişinin müracaat ettiğini söyleyen Noter Melahat Engin de konuşmasında “ Kuralar katılımcılar tarafından herkesin huzurunda gerçekleşiyor. Bu tür projelerin daha fazlalaşması temennisiyle çekilişimiz hepiniz için hayırlısı olsun.” dedi

            Yapılan kura çekimi ile 60 kişi Yeşilyurt Belediyesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında istihdam edilmek üzere hak kazandı. 

Yayınlanma Tarihi: 30 Eylül 2015, Çarşamba