23.11 2017

“Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak”

“Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak”

BAŞKAN POLAT ‘ÖNCÜ ŞAHSİYETLER’ ETKİNLİĞİNDE ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Şehit Zekeriya Bitmez Ortaokulu tarafından düzenlenen ‘Öncü Şahsiyetler’ etkinliğinin konuğu oldu.

Polat, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında İstanbul Atatürk Havalimanında toplanan kalabalığın üzerine açılan ateş sonucu vücuduna isabet eden kurşunlarla hayatını kaybeden  Malatya’lı Zekeriya Bitmez’in adının verildiği İmam Hatip Ortaokulunun örnek alınacak eğitim hizmetlerinde bulunduğunu söyledi.

“OKULUMUZA ŞEHİDİMİZİN İSMNİN VERİLMESİ ÇOK ANLAMLI”

Başkan Polat, “Okulumuzun her açıdan örnek alınacak bir seviyeye ulaşmasında katkı sağlayan Okul Müdürümüz başta olmak üzere Öğretmenlerimize ve geleceğimizin teminatı kıymetli öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum. Daha önceden Öğretmenler Ortaokulu iken 15 Temmuz Darbe Kalkışması sırasında hayatını kaybeden Malatya’lı kahramanımız Zekeriya Bitmez’in isminin okulumuza verilmesi her açıdan kıymetli ve önemlidir. Okulumuzun isminin bir şehit ismi olması hepimizin ve sizlerin gurur duymasına sebep olmaktadır. Şehidimizi hem okul ismi olarak gelecek nesillere taşıyacağız hem de her daim yâd edip, dua edeceğiz. Vatan topraklarının muhafazası, albayrağımızın göklerde ilelebet dalgalanması, bu topraklarda özgür ve bağımsız bir hayat sürmemiz için hayatlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Şehitlik çok önemli bir makamdır. Malatya’da başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere Merkez İlçe Belediyeleri, kamu ve kurumlarımız bu konuda önemli bir hassasiyet göstererek şehitlerimizin isimlerini gelecek nesillere aktarmak ve unutturmamak adına Malatya’da okul, park ve çeşitli hizmet alanlarına verilmektedir. Yeşilyurt Belediyesi olarak ta bizde kendi hizmet bölgemizdeki sosyal tesisler, parklar, meydanlar, cadde ve sokaklara şehit isimlerini vermeye ayrı bir önem göstermekteyiz. Ne 15 Temmuz’u ne 28 Şubat’ı ne 12 Eylül’ü ne de 12 Mart’ları, darbe dönemlerini asla unutmayacağız. Çünkü darbe bizim hukukumuza ve bağımsızlığımıza yönelik en büyük saldırıdır. Darbe yapanlara karşı sessiz ve suskun kalmayacağız” şeklinde konuştu.

“ASLA KORKAK OLMAYIN, SESİNİZ GÜR ÇIKSIN”

Öğrencilere gelecek eğitim ve meslek hayatlarında dikkat etmeleri gereken konularda önerilerde bulunan Başkan Polat, “Öncelikle her anı mücadeleyle dolu bir hayatta doğru ve güzel bir hayat yaşamak istiyorsanız öncelikle tuttuğunu kopartan, yaptığı işin hakkını sonuna kadar veren, mücadeleyi bırakmayan bir hayat felsefesine sahip olmanız gerekmektedir. İmam Hatipli olmak demek bir yandan genel müfredatı öğrenirken diğer taraftan dini ve kişisel gelişimi için emek sarf etmektir.  Konuşmaktan ziyade yaşayarak ve davranışlarınızla bu aldığınız eğitimleri ortaya koyacaksınız. Karşınızda kim olursa olsun saygı ve sevgi çerçevesinde kafanızdan geçirdiğiniz ne varsa paylaşın, konuşmaktan ve soru sormaktan asla çekinmeyin.İmam Hatipli olarak hayatın her aşamasında ahlakınızı ve duruşunuzu çok net olarak ortaya koymanız gerekecek. Sizlerden isteğim; sesiniz gür çıksın ve asla korkak olmayın, cesaretli olmak içinde sürekli okumanız ve yeteneklerinizi geliştirmeniz lazım” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İDEALİST BİR GENÇLİĞE İHTİYACI VAR”

Türkiye’nin idealist gençlere ihtiyaç duyduğunu sözlerine ekleyen Polat, “Geleceğe idealizm ile bakan bir gençliğimiz olmaz ise sonumuz karanlıktır. Ancak size baktığım zaman geleceğimizin aydınlık olacağına yürekten inanıyorum. Hepimizin hem kişisel hem de bu toplum ve ümmet için bir mücadelemiz olduğunu unutmayalım. Türkiye Cumhuriyeti olarak, İslam Ümmeti olarak geleceğe dönük davamız ve sözümüz var. Türkiye’nin değişimi ve dönüşümünü sağlamak, özüne dönmesini sağlamak ve girdiği ters yoldan dönmesini sağlamak adına bizler bugüne kadar yoğun bir mücadele verdik. Şu anda ülkemiz Allah’a şükürler olsun doğru yola girdi ancak yapacak daha çok fazla işimiz, alınacak ciddi mesafelerimiz var. Yeryüzünün bütününde adalet tam manasıyla uygulanıncaya kadar mücadelemiz sürecek ve sizlerde bu mücadeleye bir üst seviyeye taşıyacaksınız.  İnşallah genç neslimiz bizden aldığı bayrağı çok daha ileri noktaya taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

“HANGİ MESLEĞİ YAPARSANIZ YAPIN EN İYİSİNİ, EN GÜZELİNİ YAPIN”

Başkan Polat, Abdulkadir Aksoy isimli bir öğrencinin ‘Bir İmam Hatiplinin hayata bakış açısı nasıl olmalıdır?’ şeklindeki sorusuna şu yanıtı verdi; “Sizlerin en az iki farklı dil öğrenmeniz lazım, zaten Okulumuzda Arapça ve İngilizce dersleri veriliyor ancak bu yeterli olmaz, ne kadar fazla dil öğrenip dünyaya açılırsanız o kadar kendinizi yetiştirmiş olursunuz. Yabancı dilinizi sadece okulunuzdaki eğitimlerle yeterli seviyeye getiremezsiniz mutlaka dışarıdan destek almalısınız. Lise bittiği zaman iki farklı dili en iyi şekilde öğrenmeniz sizin ufkunuzu açacaktır. Bunun yanı sıra hangi işi yapıyorsanız en güzelini ve en iyisini yapacaksınız. Tıpı kazanırsanız en iyi doktor, mühendisliği kazanırsanız en iyi mühendis, öğretmenliği kazanırsanız en iyi öğretmen olmak için mücadele verin. İmam Hatipli olarak hangi mesleği yaparsanız yapın hakkını verin, mesai mefhumu tanımadan çalışın, tembellik katiyen yapmayın, etrafınızda sevilen ve sayılan bireyler olmanız için İmam Hatipli olma gerçeğinden yola çıkarak işinizi sevgiyle ve disiplinle yapmanız gerekecek. Sizlerinde bu anlayış doğrultusunda hayata bakarak ülkesine ve milletine faydalı bireyler olmak adına gece gündüz demeden çalışacağınıza inanıyorum ve sizlere güveniyorum” dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a Okul Müdürü Nevzat Yıldırım tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

“Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak” “Türkiye’nin Geleceği İdealist Bir Gençlikle Daha Aydınlık Olacak”