23.11 2018

“Öğretmenlerimiz Her Devrin Âkil İnsanı Ve Yol Göstericisidir”

“Öğretmenlerimiz Her Devrin Âkil İnsanı Ve Yol Göstericisidir”

BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇINAR’DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI;

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Öğretmenlerimiz her devirde yaşadıkları toplumun âkil insanı, yol göstericisi, millî ve manevi değerlerinin taşıyıcısı konumundadır. Geleceğe güvenle bakan ülkemiz için öğretmenlerimiz, nitelikli insan kaynaklarının oluşmasında, gelişmesinde ve yetişmesinde; en büyük, en önemli pay sahibidir.” dedi.

“MÜREFFEH İSTİKBALİN KAPILARINI ARALATACAK YEGÂNE ANAHTAR ÖĞRETMENLERİMİZİN ELİNDEDİR”

24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Bir ülkenin kalkınması ve gelişmişlik düzeyi; bilgili, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere bağlı bir neslin yetişmesiyle mümkündür.  İnsan yetiştirmeyi, aynı zamanda bir medeniyet inşasından farksız gören şuurla bizlere ve yarının sahiplerine müreffeh istikbalin kapılarını aralatacak yegâne anahtar öğretmenlerimizin elindedir. Bir toplumun gelişmesi için en önemli nokta eğitimdir. Bizler ilk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları, ‘Beşikten Mezara Kadar İlim ‘ diye buyuran bir Peygamber’in ümmetleri olarak eğitim anlayışımızı sürekli canlı ve diri tutmalıyız, okumaktan uzaklaşmamalıyız. Bizlere bu eğitimleri vermek adına gece gündüz demeden çalışan, her türlü şart ve durumda bile öğretme olgusundan vazgeçmeyen öğretmenlerimiz her türlü takdiri ve saygıyı hak etmektedirler.”dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZ HER DEVRİN AKİL İNSANI VE YOL GÖSTERİCİSİDİR”

Öğretmenlerin, üstlendiği misyonla hedeflerine emin adımlarla yürüyen Türkiye’nin geleceğinin inşasında büyük pay sahibi olduğunu belirten Başkan Çınar, “ Toplum ve medeniyetlerin temel unsuru olan insan yetiştirmede en önemli vazifeyi ifa edenler hiç şüphesiz öğretmenlerimizdir.  Öğretmenlerimizin özverili çalışmalarıyla yetiştirdiği nitelikli nesiller, bu ülkeyi yarınlara daha emin adımlarla taşıyacaktır.Şüphesiz ki ülkemiz; sahibi olduğu bu eşsiz eğitim kahramanlarının, ülkemizin her köşesinde sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir. Gelecek nesillerin mimarı olan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik ediyor; terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehit öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

BAŞKAN ÇINAR’DAN YEŞİLYURT’TA Kİ TÜM ÖĞRETMENLERE ÖZEL HEDİYE

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Yeşilyurt’taki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlere çiçek, ajanda ve özel hediyeler gönderdi.

“Öğretmenlerimiz Her Devrin Âkil İnsanı Ve Yol Göstericisidir” “Öğretmenlerimiz Her Devrin Âkil İnsanı Ve Yol Göstericisidir”