18.10 2018

“Muhtarlarımız, Kültürel Ve Toplumsal Hayatımızın En Önemli Yapı Taşıdır”

“Muhtarlarımız, Kültürel Ve Toplumsal Hayatımızın En Önemli Yapı Taşıdır”

BAŞKAN ÇINAR’DAN 19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI;

19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’un geleceğine yön veren proje ve yatırımlarımızın hayata geçmesinde muhtarlarımızın katkısı büyüktür. Fedâkarlık ve sevgi gerektiren görevlerini büyük bir özveriyle yerine getiren mahalle muhtarlarımız, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşıdır” dedi.

“MUHTARLARIMIZ GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYOR”

Başkan Çınar, kutlama mesajında; “Toplumumuzda çok önemli işlevleri olan ve yerel yönetimin temel ayaklarından biri olan muhtarlık müessesi, yüzyılları aşkın bir süredir görev yapan büyük bir teşkilattır.  Yakın mesai arkadaşlarımız olarak gördüğümüz muhtarlarımız, fedakârca görevlerini yerine getirerek 82 mahallemizde gözümüz, kulağımızdır. Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katarken, biz de bu güçle vatandaşlarımıza en iyi hizmeti sunmak için 7/24 esasıyla çalışıyoruz.

“MUHTARLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZIN SESİDİR”

Belediyeler ve halkın arasında önemli bir köprü görevi gören muhtarlarımız, aynı zaman da halkımızın da sesi olmaktadır. Vatandaşlarımız ile bire bir en yakın görüşme ve sorunlarını tespit etme imkânlarına sahip olan muhtarlarımız, bu sorunları ve talepleri yerel yönetimler olarak bizlere ulaştırma görevi de üstlenmektedir.

“YEŞİLYURT’UN DEĞİŞİMİNDE MUHTARLARIMIZIN ROLÜ BÜYÜKTÜR”

Yeşilyurt’un değişim ve gelişim sürecinde büyük emeği bulunan muhtarlarımıza belediye olarak her konuda yardımcı olmanın gayreti içerisindeyiz. Belediye bünyesinde oluşturduğumuz Muhtarlık İşleri Müdürlüğümüz aracılığıyla muhtarlarımızla sürekli iletişim halinde olup mahalle bazındaki hizmetleri koordineli olarak sürdürmekteyiz. Sorumlu oldukları bölgeleri çok iyi tanıyan mahalle muhtarlarımızın destekleriyle hedeflediğimiz hizmetleri daha sağlıklı bir şekilde ulaştırma ve uygulama imkânı buluyoruz.

“15 ADET MUHTAR EVİMİZİ HİZMETE SUNDUK”

Fikir, öneri ve tespitlerini her zaman dikkate aldığımız ve değer verdiğimiz muhtarlarımızın hizmetlerini daha modern ve nezih ortamlarda sürdürmelerine yardımcı olmak üzere ‘Muhtar Evleri’ projemiz kapsamında bugüne kadar 15 adet Muhtar Evimizi tamamlayarak anahtarlarını muhtarlarımıza emanet ettik.

“19 EKİM MUHTARLAR GÜNÜNÜ TEBRİK EDERİM”

Bu duygu ve düşüncelerle; vatandaşlarımızın sorunlarını bize ileten, vatandaşlarımız ile aramızda köprü vazifesi gören, mahallelerimizin gelişimi ve değişimi hususunda çözüm ortaklığı yapmaya çalışan muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar gününü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.