05.04 2017

Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor”

Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor”

YEŞİLYURT BELEDİYESİ ASFALT ÜRETİM TESİSİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesi Asfalt Üretim Tesislerinin açılışında yaptığı konuşmada, “Malatya, yerel yönetimler açısından çok şanslı. Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleri olmak üzere diğer belediyelerimiz kaliteli hizmet noktasında başarılı işler yapıyorlar. Belediyelerimiz içme suyu ve diğer alt ve üst yapı hizmetlerini halkımıza ulaştırıyorlar. Malatya’mız, Yeşilyurt İlçemiz her yönüyle kalkınıyor ve büyüyor” dedi.

Yeşilyurt Belediyesinin iştiraklerinden Yeşilyurt İnşaat bünyesindeki Asfalt Üretim Tesislerinin Açılış Törenine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Milletvekilleri Mustafa Şahin ile Nurettin Yaşar, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İlçe Başkanları, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Mahalle Muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

POLAT, “ASFALT ÜRETİM TESİSLERİMİZ HAYIRLI OLSUN”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Asfalt Üretim Tesislerinin açılışını onurlandıran Bakan Bülent Tüfenkci başta olmak üzere diğer tüm misafirlerine teşekkür etti.

2016 Yılı Aralık Ayında devr aldıkları Asfalt Üretim Tesislerinde saatte 160 ton sıcak asfalt üretimi yapılacağını ifade eden Belediye Başkanı Polat, “Plentimizi devr aldıktan sonra gerekli bakım ve onarım, teknolojik revizyon ve kalibrasyonları yapılıp üretime hazır hale getirilmiştir. Değiştirilen ve yeniden programlanan otomasyon sistemi ve eklenen sensörler ile asfalt karışımının fiziksel özellikleri, karışım oranları ve sıcaklık gibi en önemli etmenler operatörler tarafından anlık olarak izlenmektedir” dedi.

Asfalt Üretim Tesislerini hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını sözlerine ekleyen Başkan Polat, “Büyükşehir Belediyemizin, Battalgazi Belediyemizin ve Esenlik Şirketimizin yanı sıra özel şirketlerin Asfalt Üretim Tesisleri vardı, biz aslında bu tesis kurmakta çok fazla niyetli değildik. Ancak yaptığımız toplantılarda burayı almayı uygun gördük. Malatya, Yeşilyurt ve bölgemize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

POLAT, “YEŞİLYURT İLÇESİNİ BÜTÜN ALANLARDA BÜYÜTÜYORUZ”

Başkan Polat, “ AK Partinin yerel belediyecilik alanlarında ortaya koyduğu standartlardan geri kalma şansına sahip değiliz. Yol açma, genişletme, metruk evlerin yıkımı, park alanları gibi rutin belediyecilik hizmetlerinde kaliteden asla ödün vermedik, vermeyeceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yeşilyurt İlçemize bir yandan bizler hizmet sunarken diğer yandan Malatya Büyükşehir Belediye ekipleri de bu hizmetlere katkı sağlıyorlar. Çevresel, kültürel ve sportif hizmetlerde sürekli daha iyisini hedefliyoruz. Üç yıl içerisinde 183 bin Ton sıcak asfalt serimi yaptık, 128 KM Sathi Kaplamayla yollarımı yeniledik, 8400 metre perde duvar ile 19.700 Taş Duvar hizmetleri sunarken, 38 KM imar yolu açtık.  Mahallelerimizin estetik görüntüsüne değer katmak, yol ve park çalışmalarına engel teşkil eden 130 adet metruk evin yıkımını yaptık. Araç parkımızdaki 157 adet iş makinesiyle ilçemizin dört bir tarafına hizmet ulaştırıyoruz.  Üç yıl içerisinde 69 adet modern ve kentin mimari yapısına değer kazandıracak sosyal yaşam alanlarını hizmete sunduk. Sosyal ve kültürel hizmetlerimizle Türkiye’deki birçok Belediye ile rekabet halindeyiz. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve kurumlarla işbirliği halinde çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Ünlü Filozof Farabi’nin “Erdemli Şehirler” anlayışını hedef alıyoruz. Bu mantığın gerekliliklerine göre hareket edip yaşadığımız bölgeyi her açıdan erdemli şehirler statüsüne sokmaya çalışıyoruz. Kudüs ile Çanakkale başta olmak üzere dini ve kültürel anlayışımızın hâkim olduğu yurt içi ve yurt dışındaki kentlere inceleme gezileri düzenliyoruz. Gençlere yönelik faaliyetlere önem veriyoruz, çünkü geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimizin bütün alanlarda donanımlı olmaları için çaba sarf ediyoruz. Kendi ürettiğimiz projelerin yanı sıra diğer kurumlardan gelen taleplere destek veriyoruz, ortaklaşa faaliyetler düzenliyoruz. Yeşilyurt’u ortak akıl anlayışı ile birlik ve beraberlik halinde yönetiyoruz. “Hoş geldin Bebek” Projemizle bugüne kadar 6500 aileyi ziyaret ettik, “Keşke” projemiz kapsamında 600’ye yakın çocuğumuzun isteklerini yerine getirdik. İlçemize yeni taşınan 800’ün üzerindeki ailemize “Yeşilyurt Gurbet Değil” projesiyle hoş geldiniz ziyaretleri yaptık” diye konuştu.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR, “KALİTELİ HİZMETLER AK PARTİ’NİN FARKIDIR”

Asfalt Üretim Tesislerini hizmete sunan Yeşilyurt Belediyesini tebrik eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise, “Kazasız belasız güzel hizmetler üretilmesini Cenabı Allah nasip etsin. Belediye Başkanımız ilçemizin sosyal ve kültürel yönden gelişimi, alt ve üst yapı hizmetlerini, yol açma ve genişletme hizmetlerini başarıyla sürdürüyor. AK Parti’nin hizmet Belediyeciliği her yönüyle farkını ortaya koyuyor. Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimizin ortaklaşa çalışmalarıyla hizmetlerimizi çok yoğun sürdürüyoruz” dedi.

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN, “AK PARTİ YEREL BELEDİYECİLİKTE DEVRİM YAPTI”

AK Parti’nin yerel belediyecilik alanında büyük devrimler yaptığını ifade eden AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, “Yerel belediyelerimiz en ücra yerleşim alanına kadar başarılı hizmetlerde bulunuyorlar” diye konuştu. 

16 Yıllık AK Parti iktidarıyla Türkiye’de büyük bir dönüşüm söz konusu olduğunu hatırlatan Milletvekili Şahin, “Vatandaşlarımızla sürekli birlikteyiz, sahada çok yoğun çalışıyoruz. Amacımız; bu güzel ülkemizde yaşayan milletimizin hayat standartlarını yükseltmek, önlerindeki engelleri kaldırmak, kaliteli hizmetler sunmak ve dua almaktır. AK Parti yerel belediyecilik alanlarda büyük devrimler yaptı. Biz milleti bütünleştirmek için, kaliteyi en yükseğe çıkartmak amacıyla hizmet yapıyoruz. Yeşilyurt Belediyesinin Asfalt Üretim Tesislerini hizmete sunması büyük bir başarıdır. AK Parti iktidarından önce esemesi okunmayan belediyeler Büyükşehir Belediyelerin o dönem sahip olmadıkları imkânlara sahipler artık. Büyükşehir Belediyemiz, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimizin Asfalt Plent Tesislerine sahip olması AK Parti İktidarının getirdiği reformlar neticesinde olmuştur. Açılışını yapacağımız Asfalt Üretim Tesislerinde saatte 160 ton sıcak asfalt üretiminin yapılacak olması hizmetlerin verimliliğini artıracaktır. Malatya’daki en ücra yerleşim alanlarına kadar kaliteli yollar yapıyoruz. Bizden önce yol yaptırmakta güçlük çeken Mahalle Muhtarlarımız ve vatandaşlarımız artık nitelikli yol güzergâhlarına kavuşuyorlar. Mahalle yollarını sathi kaplama yöntemiyle modern hale getiriyoruz. Hizmetlere ve yatırımlara bakıldığı zaman Türkiye’nin nereden nereye geldiğini görebiliyoruz” dedi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ÇALIK, “YEŞİLYURT BELEDİYESİ HİZMETLERDE CİDDİ MESAFE ALDI “

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Yeşilyurt İlçesinin her geçen gün daha da geliştiğini ve büyüdüğünü ifade ederken, üç yıllık dönemde başarılı hizmetler üreten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederek kutladı.

Öznur Çalık, “Yeşilyurt Belediye Başkanımız, 300 binin üzerindeki nüfusuyla 30 ilden büyük bir ilçe olan Yeşilyurt İlçemize yaptığı hizmetlerle, ustası olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan ne öğrendiyse aynısını uyguluyor.  Gayreti ve çabasını takdir ediyorum. Malatya’da yerel belediyeler AK Partinin yüzünü hep güldürmektedir. Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyelerimiz tüm alanlarda başarılı çalışmalar yapıyorlar” dedi.

AK Parti iktidarıyla Türkiye’deki değişimin devam ettiğini belirten Öznur Çalık, “Bırakın sathi kaplamayı ikinci kaplamayı sıcak asfaltı bozuk yollara taş dökmeyen eski bir Türkiye vardı. Sadece 2002 öncesi Türkiye böyleydi, AK Partiden önceki yıllarda 100 metre mıcır dökmek için bütün siyasiler devreye girerdi, şimdi öyle değil. 2005 yılıyla birlikte yerel yönetim reformlarımızla başladı. Yolları çamurdan kurtarmak, köylere asfalt yol götürmek için canla başla çalıştık. Bugün tüm Malatya ve köylerine 2.200 km asfalt yollar yaptık. Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyesine bağlı tüm yerleşim alanları bu hizmetleri alıyor.  Yeşilyurt Belediyemiz 183 bin ton asfaltı ilçe sakinleriyle buluştururken,  128 km sathi kaplama ile yolarlı daha estetik hale getirdi. Bu yatırımlar eski Türkiye’nin rüyalarıydı. Yol medeniyettir, çamurdan mıcırdan kurtulduk şimdi Allah nasip ederse bütün yollarımızı asfaltlıyoruz. Medeniyetin bize işaret ettiği her türlü hizmeti ulaştırmak bizim görevimiz” dedi. 

ÇALIK, “EVET DİYENLERİ DENİZE DÖKECEKLERMİŞ, SİZE YAZIKLAR OLSUN”

Millet iradesinin kayıtsız şartsız tecelli etmesini istediklerini sözlerine ekleyen Çalık, “Eski Türkiye’de darbeler vardı, milli iradenin egemenliğin kayıtsız şartsız engellendiği dönemler vardı, şimdi biz ve yeni bir Türkiye inşa ediyoruz. Sizin sözünüzün üstüne başka hiçbir söz tanımıyoruz. Siz karar verdikten sonra evet mührünü bastıktan sonra 16 Nisan’da çıkacak her türlü kararın başımızın üstünde yeri var. İnşallah 17 Nisan sabahında sonra evet’li güzel günlere uyanırız. Bürokratik engelleri ortadan kalkmak üzere çalışmalarımız devam edecek. CHP’li Milletvekili ile ve eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın söylediği cümleleri hatırlayalım, “Eğer hayır çıkmazsa o zaman biz Sivas’tan Samsun’dan başlar İzmir’den sizi denize dökeriz” diyorlar. Size yazıklar olsun.  Siz bu milleti yunanla düşmanla bir tutuyorsunuz ya, size söyleyecek tek şey, siz bu milletin iradesine bu kadar hadsiz cevap veriyorsunuz ya sizi sadece ve sadece milletimiz sandıkta boğacaktır inşallah.  Bizim için 780 bin km’ deki tüm vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri vardır. Ve sadece terör örgütüne mensup kişilerle mücadele edeceğiz, el ele vatandaşlarımızla 16 Nisan’da hep beraber mührümüzü evet’e basacağız, tüm yolları asfalt kaplayacağız, ‘evetler feth ola, şerler def ola, 16 Nisanda bütün sandılar evetle dola’ diye konuştu.

BAKAN TÜFENKCİ, “YEREL BELEDİYELERİMİZ ÇOK AKTİF ÇALIŞIYOR”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise Malatya’da Yerel Belediyelerin çok başarılı hizmetlerde bulunduğunu söyledi.

Yeşilyurt Belediyesini Asfalt Üretim Tesisleri nedeniyle tebrik eden Bakan Tüfenkci, “Asfalt Üretim Tesislerimiz Malatya’mıza hayırlı olsun. İnşallah bu tesisimizle belediyelerimiz yollarımızı ve gönüllerimizi asfalt ederler. Malatya, yerel yönetimler açısından çok şanslı. Büyükşehir Belediyemizin önderliğinde Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyeleri olmak üzere diğer belediyelerimiz kaliteli hizmet noktasında başarılı işler yapıyorlar. Belediyelerimiz içme suyu ve diğer alt ve üst yapı hizmetlerini halkımıza ulaştırıyorlar. Güzel Malatya’mız her yönüyle kalkınıyor ve büyüyor. El birliği yaparak Malatya’mızı en ücra köşesine kadar kalkındıracağız” dedi.

BAKAN TÜFENKCİ, “ GELİR DÜZEYİNİ YÜKSELTMEYİ, REFAH SEVİYESİNİ ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Hedeflerinin Türkiye’deki refah seviyesini yükseltmek ve işsizliği ortadan kaldırmak olduğunu belirten Bakan Tüfenkci, “Bizler inanıyoruz ki; bu hizmetlerle Türkiye’nin refah seviyesi yüksek, gelir düzeyi yüksek imkânlara kavuşacak. Biz istiyoruz ki insanlarımıza iş bulalım, üretimi ve ihracatı artıralım ve dünyada söz sahibi olalım. Yatırım yapan sanayicilerimizin önünü açtık, kolaylıklar sağladık, teşviklerden yararlanmalarını sağladık. Burada üretim yapmak için 334 firma müracaat etti. Bu firmaların öngördüğü istihdam sayısı 43.500’dür, bu aş ve iş demektir. Bunun %50’sinin yatırıma dönüştüğünü hesaplarsak yine de iki sen içerisinde 20 bin kişiye iş bulmuş olacağız. Ben inanıyorum ki; iki senede bu yatırımlar gelecek ve Malatya’da işsizlik kalmayacak. İşsizliğin düşmesi Türkiye’nin büyümesi anlamına geliyor. Her yıl bir milyon gencimize iş bulmak zorundayız. Yeni yatırımlarla üretimi artırmak zorundayız. İşte bu gerekçelerle biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçmeye evet diyoruz” dedi.

Protokol konuşmalarından sonra TEDAŞ Cami İmamı Serkan Duran tarafından okunan duanın ardından Asfalt Üretim Tesislerinin açılış kurdelesi Bakan Tüfenkci ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi.

Açılış Törenine katılan misafirlere, Yeşilyurt İnşaat bünyesindeki Yemek Fabrikası tarafından aşure ikram edildi.

 

Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor” Bakan Tüfenkci, “Yeşilyurt İlçemiz Bütün Alanlarda Gelişiyor ve Büyüyor”