07.04 2018

"12 Dönümlük Kireç Ocağı Eğitim Kampüsüne Dönüştü"

YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDEN EĞİTİM VE KÜLTÜR HİZMETLERİNE BÜYÜK BİR YATIRIM DAHA

Kültürel ve eğitim hizmetlerinin ilçe genelinde yaygınlaşması adına fiziki yatırımlarına ara vermeden devam eden Yeşilyurt Belediyesinin Gedik mahallesindeki 12 dönümlük atıl durumdaki alana üç kat üzerinden inşa ettirdiği, içerisinde çok amaçlı salonları ve kütüphanesi bulunan Gedik Gençlik Merkezi, ilgi ve katılımın yüksek olduğu açılış töreniyle hizmete sunuldu.

GEDİK GENÇLİK MERKEZİNİN AÇILIŞINA YOĞUN İLGİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine; Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti İl Başkanı Hakan Kâhtalı, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İlçe Başkanları, İl ve İlçe Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları, kurum, kuruluş ve meslek örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

“12 DÖNÜMLÜK KİREÇ OCAĞI EĞİTİM KAMPÜSÜNE DÖNÜŞTÜ”

Yeşilyurt İlçesinde eğitim, kültürel, sanatsal ve sosyal hizmetleri yoğunlaştırdıklarını ve 7’den 70’e tüm vatandaşlara kaliteli mekânlarda faydalı hizmetlerde sunduklarını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Gedik mahallesinde daha önce kireç ocağı olan daha sonra atıl duruma dönüşen 12 dönümlük alanı üç katlı Gedik Gençlik Merkezi, çevre düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla eğitim kampüsüne dönüştürmenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

“12 EĞİTİM MERKEZİMİZDEKİ 28 KURSTA 2 BİN 629 ÖĞRENCİMİZE HİZMET SUNUYORUZ”

İlçe genelinde hizmete sundukları eğitim merkezleriyle kültürel ve sanatsal hizmetlerde fark oluşturmaya devam ettiklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat “Nüfus artışının çok fazla yaşandığı ilçemizin tüm bölgelerinde fiziki yatırımlarımızın yanı sıra sosyal, kültürel, eğitim ve sanatsal hizmetlerimize ara vermeden devam ediyoruz. AK Belediyeciliğin temelindeki sürekli değişim ve yenilik anlayışını ön plana koyarak Yeşilyurt’un değişim ve dönüşümüne katkı sunacak hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Milletimize hizmet etmenin şerefini ve gururunu yaşıyoruz. İlçe genelinde faaliyetlerine devam eden yedi adet Gençlik Merkezimiz, beş adet Yeşilkonak Hizmet Binalarımız, Kadın ve Yaşam Spor Merkezimiz, Yeşilyurt Kent Konseyimiz, Medeniyet Sanat Araştırmaları Merkezimiz, Açık Hava Sahnemiz ve Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evimizde tüm vatandaşlarımızın yararlandığı kültürel, sportif ve eğitim hizmetler sunuyoruz. 12 Eğitim Merkezimizde İŞ-KUR ile Halk Eğitim Merkezimizin destek verdiği 28 farklı kursta toplam 2 bin 629 öğrencimiz yararlanmaktadır, bayanlarımıza yönelik meslek edindirme kurslarımıza devam ediyoruz. Çocuk Trafik Eğitim Parkımızda ise 15 bin 266 öğrencimize trafik kurallarıyla ilgili teorik ve pratik eğitimler verdik. 1.5 yıl önce temelini attığımız ve bugün hizmete sunmaktan büyük gurur duyduğumuz Gedik Gençlik Merkezimiz üç kat üzerinden hemşerilerimize hizmet verecek ve binamızın içerisinde çok amaçlı salon, hoby salonu, kafeterya, atölye, el işi atölyesi, bilgisayar odası, etüt odası ve kütüphane bulunmaktadır. Belediyecilik milletimizle buluşma noktasıdır, insanlara dokunan hizmetler sunmaktır. AK Belediyeciliğin farkı kentimize çok yakından hissedilmektedir. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm belediyelerimiz halka hizmet etme yarışındalar ve her alanda güzel hizmetler sunulmaktadır.” dedi.  

 “7’DEN 70’E TÜM VATANDAŞLARIMIZA MODERN ORTAMDA HİZMETLER SUNUYORUZ”

Gedik Gençlik Merkezindeki eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlerden Gedik mahallesi başta olmak üzere Şentepe mahalle sakinlerinin de yararlanacağını dile getiren Belediye Başkanı Polat, “Gedik mahallemizde eskiden kireç ocağı olarak kullanılan daha sonradan atıl durumda yaklaşık 12 dönümlük alana yaptığımız Gençlik Merkezimizde Kuran-ı Kerim, gitar, bağlama, resim, tiyatro, okuma-yazma alanlarında açılan kurslarımızdan 314 hemşerimiz yararlanmaktadır. 5 ile 8 nci sınıf öğrencileri ile YKS’ye hazırlanan 146 öğrencimize ek dersler vermekteyiz. Bölgedeki ihtiyaçlara önemli ölçülerde cevap verecek şekilde tam donanımlı, modern bir tasarımla hizmete sunduğumuz hizmet binamızda 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız sosyal ve eğitim alanında son derece modern bir merkezde çalışma imkânı bulacaklar. Gençlik merkezimin yanı sıra oyun sahası, yeşil alanlar ve oturma gruplarıyla daha önce atıl durumda olan bu alanımızın yaşam seviyesini yükselttik, hemşerilerimiz gönül rahatlığıyla buraya gelip hem eğitim faaliyetlerine katılıyorlar hem de parkımızda keyifli vakit geçiriyorlar. Hizmet binamızın faaliyete geçmesinde emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum, ilçemize hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

“SOSYAL BELEDİYECİLİKTE SÜREKLİ FARK OLUŞTURAN BELEDİYE BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’da Gedik Gençlik Merkezinin hizmete sunulacak olmasından dolayı büyük bir heyecan yaşadığını ifade etti.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ın sosyal belediyecilik hizmetlerinde fark oluşturmaya devam ettiğini ifade eden Çalık, “Çırmıhtı’da ki Gedik mahallemiz imkânların en kısıtlı olduğu bölgeler arasındadır,  bizim iktidarımızdan önce yolları çamur içerisinde olan, asfaltın görülmediği bu mahallemizde AK Parti iktidarıyla birlikte hak ettiği hizmetleri almaya başladı. Hem bir önceki Belediye Başkanımız hem de şimdiki Belediye Başkanımız bu mahallemize ayrı bir önem verdiler. Gedik mahallemize her gelişimizde mahalle sakinleri kireç ocağının kaldırılmasını istiyorlardı, Yeşilyurt Belediyemiz ise buraya çok güzel bir Gençlik Merkezi yaptırdı, Allah hepinizden binlerce kez razı olsun. Sosyal belediyecilikte örnek alınacak hizmetleri ve yatırımları bölgemizin her alanına yerleştiren Hacı Uğur Polat Başkanımızı yaşlılarımıza, engellilerimize, kadınlarımıza, gençlerimize ve çocuklarımıza yönelik sosyal belediyecilik hizmetlerine ara vermeden devam etmesinden dolayı tebrik ediyorum. Kentimizin genelinde sosyal belediyeciliğin yüz akı hizmetlerine devam eden Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm belediyelerimize teşekkür ediyorum.Gedik Gençlik Merkezi gibi değerli bir yatırımı kentimize ve ilçemize kazandıran Belediye Başkanımız başta olmak üzere emeği geçenleri en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.

“EĞİTİM VE KÜLTÜREL HİZMETLERİ DAHA FAZLA ÖNEMSİYORUZ”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ise, Yeşilyurt’ta eğitim, kültürel, sanatsal ve sportif hizmetlerine yeni yatırımlar ekleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’ı tebrik ederken, Gedik Gençlik Merkezinin hayata geçmesinde emeği bulunanları tebrik etti.

Çocukluk ve gençlik yıllarının geçtiği Gedik mahallesinin son yıllarda yapılan hizmetler ve yatırımlarla büyük bir değişime uğramasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Tüfenkci, “ Yüzünü geleceğe çeviren, milli değerleriyle insanların medeniyet birikimlerini kaynaştırmayı başarmış, barışçı, insani duyarlılığı yüksek, güçlü idealleri olan gençlik geleceğimizin teminatı olur. Biz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Özgüven sahibi olmak, özüne sahip çıkmak bir insanın kendisini yetiştirmesiyle mümkün olur. Bizler özellikle belediyelerimizin yaşlılarımıza, engellilerimize, kadınlarımıza ve gençlerimize yaptıkları yatırımları çok fazla önemsiyoruz. Alt ve üst yapı hizmetleri yapılır, yollar yenilenir ancak gençlerimizin iyi eğitimler alacağı bu tür mekânları yapmak, çocuklarımızın güvenle oynayacakları sosyal yaşam alanları yapmak yerel yönetimlerin öncelikli görevleri arasındadır. Malatya’da Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere tüm belediyelerimiz bu hizmetlere ayrıcalık tanıyorlar.  Benimde çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği, yollarında koşturduğumuz Gedik mahallesi Yeşilyurt’un en dezavantajlı bölgeleri arasındaydı. Bugün açılışını yapacağımız Gedik Gençlik Merkezinin yerinde kireç ocağı vardı ve burası yapılan yatırımlarla ciddi bir değişime uğradı. Sadece Gedik mahallesi değil AK Parti İktidarıyla birlikte Türkiye daha çok güçlendi, artık kendi silahımızı, kendi uçağımızı, kendi helikopterimizi ve kendi tankımızı üretir hale geldik. AK Parti ile birlikte Malatya değişti, Yeşilyurt ise büyüdü ve Malatya’nın en büyük ilçesi oldu. Gedik Gençlik Merkezinin hizmete sunulmasında emeği geçen başta Belediye Başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Protokol konuşmalarından sonra protokol üyeleri tarafından Gedik Gençlik Merkezinin açılış kurdelesi kesildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, açılan kurslara katılarak farklı alanlarda eğitim gören çocuklarla sohbet eden Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve diğer misafirlere sunulan hizmetlerle ilgili kapsamlı bilgiler aktardı.

BAŞKAN POLAT, EL EMEĞİ GÖZ NURU ESERLERİ BÜLENT TÜFENKCİ İLE ÖZNUR ÇALIK’A HEDİYE ETTİ

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’ye eğitim merkezlerinde açılan kurslara katılan kursiyerler tarafından yapılan kara kalem tablo, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a da rölyef çalışması hediye etti.

Gedik Mahalle Muhtarı Abuzer Taylan ise mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkür plâketi takdim etti.